top of page
  • Zdjęcie autoraIza Huchla

„Integralne Brzmienie”- z Music Store Band

Stowarzyszenie Muzyczny Świat, które działa od 2017r przy szkole muzycznej Music

Store od lutego realizuje projekt finansowany przez Fundację PZU pod nazwą

„Integralne brzmienie”.

Jednym z założeń Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju uzdolnionych artystycznie

dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im kontaktu z żywą kulturą np. podczas

czynnego organizowania i uczestniczenia w koncertach.


W 2020r dzięki dotacji z Fundacji PZU na projekt „ Integralne Brzmienie” zorganizowaliśmy nabór do zespołu wokalno- instrumentalnego, uzdolnionych muzycznie dzieci. Głównym celem Stowarzyszenia i zatwierdzonego projektu jest prowadzenie warsztatów instrumentalnych i wokalnych dla młodzieży, która już potrafi grać lub śpiewać ale nie stać jej na kontunuowanie dalszego rozwoju, ponieważ są wysokie koszty uczestnictwa w warsztatach lub kursach.


Spotkania i próby odbywają się bez ponoszenia kosztów przez dzieci w siedzibie szkoły Music Store. Grupa młodzieży regularnie spotykająca się w ramach projektu utworzyła zespół pod nazwą Music Store Band. Kilku miesięczną pracę wielu osób ( instruktorzy, aranżer, akustyk, obsługa techniczna ) i zaangażowanej w projekt młodzieży chcemy uwieńczyć dwoma koncertami. Pierwszy z nich odbędzie się w CKiSz w Kaliszu, natomiast drugi chcielibyśmy zorganizować na dziedzińcu Zamku w Gołuchowie, a w przypadku złych prognoz pogodowych lub nowych wytycznych GIS, przy szkole Music Store na „ Grillograniu”.


Koncertami tymi chcemy podsumować nasza pracę oraz zaprezentować się

publiczności.


„Integralne brzmienie” – to przekaz dla wszystkich -jak można rozwijać swoje talenty

podczas kilkumiesięcznych spotkań, mając pasje i chcąc realizować swoje marzenia.

Członkowie zespołu pomimo obostrzeń pracowali przez cały rok ( w formie online i na

spotkaniach w małych grupach) i z wielką radością chcemy pochwalić się ich pracą,

jak również pokazywać ją szerszej publiczności.


Muzyka jest bardzo dobrym balsamem na trudne chwile, jest sposobem na rozładowanie negatywnych emocji i jednocześnie wzmaga pozytywne nastawienie do życia. Taką idee i podejście do codzienności mają młodzi muzycy i wszyscy zaangażowani w dzieło tworzenia Music Store Band. Zwrócić należy uwagę na głównego pomysłodawcę bandu, aranżera i prowadzącego warsztaty p. Macieja Sawińskiego.


Dzięki środkom uzyskanym z Fundacji PZU na projekt „ Integralne brzmienie” mamy możliwość zorganizowania dwóch koncertów. Terminy są już zaplanowane, program realizowany, pozostaje nam tylko zaprosić wszystkich, którym muzyka nie jest obojętna na wielkie wydarzenie z MUSIC STORE BAND.


Ze względu na sytuację związaną z Covid, koncerty będę dostępne dla osób, którzy

wcześniej zaopatrzą się w bezpłatne wejściówki lub otrzymają zaproszenia.

Wszystkie szczegóły dotyczące koncertów i ważne informacje będą dostępne na

portalu Stowarzyszenia Muzyczny Świat.

Commenti


bottom of page