top of page
  • Zdjęcie autoraIza Huchla

Dwa koncerty - jeden projekt.

Kilka dni temu mieliśmy okazje uczestniczyć w uroczystym koncercie z okazji zakończenia roku szkolnego oraz wspólnie powitać wakacje. Na taką galę zaprosiło

nas dwukrotnie Stowarzyszenia Muzyczny Świat działające od 2017 roku przy szkole Music Store.Na koncertach mogliśmy usłyszeć niedawno powstały big band w bardzo ambitnym i różnorodnym repertuarze. Koncerty ”Integralne brzmienie” w wykonaniu grupy Music Store Band, były uwieńczeniem czteromiesięcznej pracy podczas realizacji projektu

z Fundacji PZU.


Music Store Band zaprezentowało garść dobrej muzyki, która spowodowała przebudzenie w nowy radosny czas jakim są wakacje i upalne lato. Dobrany repertuar spowodował, ze każdy z radością w sercu mógł zakosztować pozytywnej energii

i słonecznej radości.


Koncerty 24 .06 w CKiSz w Kaliszu i 25.06 w plenerze, czyli na dziedzińcu zamku w Gołuchowie były ważne dla młodych muzyków z Music Store Band - bowiem uczestniczyli oni w pierwszym otwartym koncercie. Music Store Band to kilkunasto- osobowa grupa uczniów szkoły Music Store i nie tylko , która spotyka się regularnie od kilku miesięcy. Zespół nie miał okazji jeszcze wystąpić publicznie, ze względu

na panujące obostrzenia covidowe, dlatego radość wśród organizatorów i młodych muzyków była ogromna. Kierownikiem i prowadzącym band jest p. Maciej Sawiński, Opiekę wokalną sprawuje p. Agata Górecka. Koncert był zrealizowany z dotacji Fundacji PZU w ramach czteromiesięcznego projektu „ Integracyjne brzmienie.


Publiczność zgromadzona w Sali CKiSz i na dziedzińcu zamku oraz w parku okalającym zamek w Gołuchowie mogła usłyszeć takie utwory jak: Something Happened on the Way to Heaven- Phill Collins,” What Wonderful World” Louis Amstronga, który swoim utworem chciał oderwać uwagę od napięć i zwrócić uwagę na to, co najważniejsze – miłość i piękno świata. Biorąc pod uwagę popularność utworu, chyba mu się udało. Ponadto:”Zacznij od Bacha”- utwór z rep. Zbigniewa Wodeckiego, „Sway- z rep. Deana Martina „Parostatek”- Krzysztofa Krawczyka,„Nigdy więcej nie tańcz ze mną”-z rep. Ani Dąbrowskiej ,”Blame it on the Boogie-The Jackson 5, „I love you baby” z rep. Franka Sinatry,”Umbrella” z rep. Rihanna, a raczej cover zespołu The BASEBALLS. Na koniec

usłyszeliśmy „Lubię wracać tam gdzie byłem”- Wodeckiego. Tym pięknym utworem zakończyliśmy koncert kończący rok szkolny „Integralne brzmienie”, który zorganizowało Stowarzyszenie Muzyczny Świat przy dotacji Fundacji PZU.


Bohaterami tego pięknego wydarzenia byli: Klawisze-Ania Pydynska, gitara elekt. Paula Świeżyńska, bas- Adam Sawiński, Perkusja- Julian Mielcarek, Gabriela Wieczorek oraz Marcel Tułacz- który również gra na akordeonie, Jakub Urbański- trąbka, Adam Borowy- saksofon, Miłosz Trzciński- puzon, wokale to-Ewa Siewieja i Antek Leśniewski oraz Wiktoria Wąsiewicz, Gabrysia Fratczak, Gabrysia Wieczorek.


Podziękowania kierujemy w stronę prowadzących kilkumiesięczne warsztaty i odpowiedzialnych za przygotowanie zespołu p..Agacie Góreckiej- prowadzącej wokale i kierownikowi, aranżerowi i prowadzącemu Music Store Band- Maciejowi Sawińskiemu.


Nagrania i promocja koncertów- JumpGlobal, zdjęcia i prezentacja- Paweł Wiatr.


bottom of page