• wojciechhuchla

Big-band- nasze „nowe dziecko”

Od października rozpoczęły się próby nowo stworzonej grupy. Uczestnikami zespołu są

pasjonaci muzyki, którzy pomimo licznych obowiązków, spotykają się raz w tygodniu i

wspólnie muzykują.

W skład zespołu wchodzą: gitarzyści; bas, elektyk i klasyk, akordeon,

trąbka i saksofon, klawisze, perkusja i wszelakie przeszkadzajki oraz wokale. Młodzież gra od kilku lat i dlatego stworzył się pomysł na big- band, który pozwoli na dalszy rozwój, a w zespole jest to możliwe.

Podczas spotkań tworzone są nowych aranżacje znanych i niezapomnianych utworów takich jak: "Blame it on the boogie", "What a wonderful world" czy "Sway".

To dopiero początek młodzież się rozkręca, energia pozytywna towarzyszy każdemu

podczas prób, a czuwający nad forma muzyczną p. Maciej Sawiński tylko nanosi poprawki na partytury, żeby było profesjonalnie i zawodowo zagrane.

Zespół istnieje od miesiąca- nie ma swojej nazwy- zatem jeśli ktoś z Was ma pomysł to proszę pisać. Dla najciekawszej propozycji nagroda!!!

92 wyświetlenia0 komentarz

Subskrybuj po wiecej