20.03.2019r w Centrum Kultury i Sztuki odbyło się wielkie widowisko. IX Przegląd Twórczości Małego Artysty- to kolejna edycja prezentacji przedszkolaków na dużej scenie. Jak w ubiegłym roku organizatorem całego zamieszania było Stowarzyszenie Muzyczny Świat przy współudziale  UM Kalisza i Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki. Program przygotowało MUSIC STORE wraz z  dziećmi z 12 przedszkoli i szkół. Celem przeglądu było pokazanie przybyłej publiczności- głównie rodzicom – osiągnięć dzieci, które na co dzień w przedszkolu uczestniczą w zajęciach rytmicznych, tanecznych i wokalnych. W barwach reflektorów  podziwialiśmy dzieci  z PP nr .1, NP  Zielone Łąki, PP nr 29 Krasnala Hałabały, PP nr 6, PP nr 19 Razem, PP nr 27- Radość, PP nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach, PP w Ociążu, PP nr 28 Bajka, PP sióstr Nazaretanek, ZSP nr 2 jak również gościnnie zaśpiewały Wiktoria i Lena- SP nr 24 i zatańczyli wychowankowie SP s. Nazaretanek i zespół” Cześć mamo” ze szkoły Music Store. Nad całością czuwały p. Dominika Kaczała, Maria Chwedkowska, Klaudia Poziemska, Iwona Wiatr, Izolda Huchla i Magdalena Olek. Podziękowania kierujemy do wszystkich placówek, które włączyły się w przygotowanie IX PTMA. Wszystkie dzieci otrzymały złote medale – ufundowane przez prezydenta m. Kalisza i słodycze. W przeglądzie uczestniczyło ok. 170 dzieciaków które śpiewem i tańcem zauroczyły licznie przybyłą publiczność. Już za rok kolejny X jubileuszowy przegląd- zapraszamy prezentując zdjęcia z tegorocznego widowiska.