Nasi uczniowie włączyli się aktywnie w kolędowanie podczas Wigilii na Kaliskim Rynku. Na scenie wyśpiewali najpiękniej jak potrafili kilka kolęd i pastorałek . ” Od serca do ucha” – wybrzmiało ponad domami Kalisza i na pewno zapadło w sercach zebranych przed kaliskim ratuszem. To był tylko przedsmak koncertu, który odbył się 16,.12. w lokalu Komoda przy ul. Niecałej. „Pierwsza gwizdka” zabłysła na niebie i wówczas rozpoczęła się muzyczna uczta dla bardzo licznie zgromadzonej publiczności.  Za kilka dni będą święta i wspólnie zasiądziemy do kolacji wigilijnej, a MUSIC STORE już w niedzielne popołudnie zapragnęliśmy przenieść naszych gości w  świąteczny, pełen miłości nastrój.  Koncert rozpoczęliśmy kolędowo – w wersji instrumentalnej  i w wykonaniu naszych wspaniałych nauczycieli- p.Dominiki, Piotra, Bartka i Macieja. Grupa MUSIC STORE  akompaniowała naszym wykonawcom podczas całego niedzielnego koncertu. Obejrzeliśmy tancerzy, którzy w pięknej choreografii przenieśli nas w atmosferę świąteczną. Wszyscy młodzi wykonawcy wyśpiewali wszystkim  najpiękniejsze słowa zawarte w kolędach, pastorałkach i piosenkach świątecznych, słowa o miłości, przebaczeniu i radości z Bożego narodzenia, dlatego nie było podczas koncertu konferansjera zapowiadającego  poszczególne utwory. Muzyka zagościła  w Komodzie  i w naszych sercach, a  sprawcami byli uczniowie i nauczyciele szkoły MUSIC STORE. Przekazali nam piękne emocje dzięki którym poczuliśmy  wspaniałą świąteczną atmosferę.Na koniec wspólnie z publicznością zaśpiewaliśmy  ‚” Przybieżeli do Betlejem” i popłynęły życzenia ” Spokojnych , rodzinnych i pełnych miłości świąt, aby przy stole wigilijnym nie zabrakło uśmiechu, radości i pełni szczęścia – Jezus się narodzi i niech pozostanie w naszych sercach „.

Koncert przygotowali:Dominika Kaczała, Marysia Jankowska, Marysia  Chwedkowska, Magda Gruchociak, Izolda Huchla, Magda Niciejewska, Klaudia Poziemska, Piotr Kowalski, Piotr Giernalczyk, Bartek Waszak, Maciej Sawińkie. Swój udział w przygotowanie koncertu mieli również Wojciech Huchla,  Iwona Wiatr oraz niezastąpiony Paweł Jędraszek, szczególne podziękowania  kierujemy w stronę właścicieli lokalu KOMODA za możliwość kolędowania .

Bohaterami dzisiejszego koncertu byli: – tancerze: Julia Witczak, Julia Tomczak, Julia Kołacińska, Zosia Kozłowska, Sonia Pudełko, Hania Przyjazna, Nadia Kolanowska, Wiktor Tomczak, Wiktoria Janiak, Marta Pilarska, Weronika Wieczorek,

-wokaliści – Lena Fornalczyk, Ewa Siewieja, Marcelina Olejnik, Antek Lesniewski Wiktoria Grzeluszka, Lena Grajek, Patrycja Pawlik, Aleksander Ciesielski, Julia Karolak, Marta Pilarska, Mikołaj Mikołajczak Gabrysia Wieczorek, Kornelia Zadka, Mateusz Śniegula, Amelia Kędzierska, Julia podolska Julia Karasińska, Julia Wróblewska, Luiza Cichorek, Martyna Mosicka, Hania Drabińska, Julia Gąsior”- Magda Kubiak”- Weronika Glinkowska, Marika Żychlińska, Julia Pilarska, Amelia Przybyszewska, Ola Przybyszewska, Wiktoria Krzak, Marcel Tułacz, Kasia Płóciennik

-na keyboardzie- Liwia Kurdwanowska

– gitary- Magdalena Pługowska, Adam Janicki, Wiktor Żelazny

Oto program koncertu ” Pierwsza gwiazdka”

„Przybieżeli do Betlejem”-akomp. Grupa MUSIC STORE: piano p.Dominika Kaczała, gitara Bartek Waszak, Bas Piotr Giernalczyk, perkusja Maciek Sawiński
1” Gdy śliczna panna’ – taniec: Julia Witczak, Julia Tomczak, Julia Kołacińska, Zosia Kozłowska, Sonia Pudełko, Hania Przyjazna, Nadia Kolanowska, Wiktor Tomczak, Wiktoria Janiak, Marta Pilarczyk, Weronika Wieczorek, przygotowanie p. Klaudia Poziemska
2” O holy night’- Lena Fornalczyk,  Ewa Siewieja,  Marcelina Olejnik,  Antek Lesniewski  +  chór, akomp.  P. Dominika  Kaczała
3.” Gdy się Chrystus rodzi”- keyboard Liwia  Kurdwanowska

4. Skrzypi wóz”- Wiktoria Grzeluszka, Lena Grajek

5.” Dzisiaj w Betlejem”- Patrycja Pawlik, Aleksander Ciesielski, Julia Karolak, Marta Pilarczyk, Mikołaj Mikołajczak + chór

6. Uciekali, uciekali”- Gabrysia Wieczorek, Kornelia Zadka, Mateusz Śniegula, Amelia Kędzierska, Marcelina Olejnik, Antek Leśniewski+ chór, akomp. Grupa MUSIC STORE

7.„ Pierwsza gwiazdka”-Marika Żychlińska, Marcel Tułacz, Ola i Amelia Przybyszewskie, Marcelina Olejnik, Antek Leśniewski

8.” Mario, czy ty wiesz”- Amelia Kędzierska, Julia podolska, Gabrysia Wieczorek akomp. Grupa MUSIC STORE
9.” Ulica śnieżynkowa”-Julia Karasińska, Julia Wróblewska, Luiza Cichorek, Martyna Mosicka, Hania Drabińska, Julia Gąsior+ chór
10.” Przybieżeli do Betlejem”- gitary Magda Pługowska, Wiktor Żelazny, Adam Janicki
11.” Cicha noc”- Magda Kubiak, Ewa Siewieja + chór
12.” Od serca do ucha”- Weronika Glinkowska, Marika Żychlińska,  Julia Pilarska,  Amelia i Ola Przybyszewska,  Wiktoria Krzak,  Marcel Tułacz+chór
13.”Lulej, Synku lulej”- Marcelina Olejnik akomp.  p.Dominika  Kaczała
14.” Triumfy króla niebieskiego”-Antek Lesniewski, Marcelina Olejnik, Ewa Siewieja
15.” Kolęda płynie z wysokości”-Kornelia Zadka, Gabrysia Wieczorek, Kasia Płóciennik, Amelia Kędzierska, Antek Leśniewski, Mateusz Śniegula + chór, akomp. Grupa MUSIC STORE

16„ Przybieżeli do Betlejem „ – wszyscy śpiew, akomp. Grupa MUSIC STORE

Zapraszamy na powtórkę  koncertu dn.9.01. godz. 18.00 podczas Kulturalnej środy- zagramy i zaśpiewamy kolędowo jeszcze raz.