top of page
  • Zdjęcie autoraIza Huchla

Recital Antka Leśniewskiego w Komodzie za nami

Recital Antka Leśniewskiego to już historia. Historia zapisana wielkimi literami na kartach wydarzeń szkoły Music Store. Klub Komoda wypełniony po brzegi, atmosfera, bisy, oklaski, wzruszenia i nastrój wczorajszego wieczoru złożyły się na wielki sukces zorganizowanego dla mieszkańców Kalisza wydarzenia.


Wiele godzin prób, wybór repertuaru, goście zaproszeni to wszystko z myślą

o przedstawieniu państwu jak najlepszej wersji naszego bohatera- Antka Leśniewskiego. Olbrzymi wkład pracy p. Dominiki Kaczała, która przygotowała aranżacje, akompaniament i sama osobiście towarzyszyła wokaliście na scenie. Antek osobiście wybierał repertuar i zdecydował – kogo zaprosić do swojego recitalu. Ewa Siewieja i Ania Muzyka- to koleżanki ze szkoły Music Store, obecnie studentki UAM w zakresie Sztuki Muzycznej. Obydwie śpiewają, występują i muzykę uznają za swoją największą pasje.


Ania Muzyka ostatnio wydała swoją autorską płytę HOME- na której znalazły się jej kompozycje, osobiście przez nią wyśpiewane, zagrane, zaaranżowane i wydane. Ewa często śpiewa z Antkiem- bo jak sam bohater mówi, że najbardziej lubi występować w duetach i z instrumentami na żywo, czego mógł doświadczyć wielokrotnie- występując z akomp. P. Dominiki Kaczała lub śpiewając w duecie z Ewa Siewieja w Music Store Band podczas Integralnego grania- projektu realizowanego w 2020/21 r., którego kierownikiem artystycznym był p. Maciej Sawiński.


Antek przygodę ze szkoła MS rozpoczął w 2 klasie podstawówki w klasie Pana Konopczyńskiego grając na keyboardzie, a później śpiew i wiele osób, które wprowadziło Go w tajniki wokalu min. A. Kot, M. Konopczyńska, D. Kaczała, I. Huchla. Antek brał udział w wielu konkursach i zawsze zdobywał nagrody, miejsca na podium- nic dziwnego. Obecnie przygotowuje się do kolejnego etapu w swoim życiu- studia , jak sam mówi „moim marzeniem jest wystąpić w musicalu jednak nie mam talentu tanecznego - więc pewnie Musical?? - poczekajmy kilka miesięcy i zobaczymy.


W tym roku Antek pokazał nam się zupełnie w nowej odsłonie – w modelingu. Dzięki tej fascynacji może podróżować po świecie i zdobywać kolejne doświadczenia ze sceną- ostatnio był w Chinach, a wiemy, że już czekają na niego kolejne wybiegi i sesje. Zatem czekajmy- może objawi nam się nie tylko w modelingu na światowych scenach ale również jako wokalista lub aktor musicalowy.


Co mu w duszy i w sercu gra usłyszeliśmy w utworach, które wybrzmiały w Komodzie. Rozpoczęliśmy piosenka z rep. M. Umer „Ach panie panowie”, „ Do trzech cnót”- z rep. Michała Bajora i„ Nauczmy się żyć obok siebie”- z rep. Zbigniewa Wodeckiego, kolejne prezentacje: ”Jeśli nie znajdziesz”-utwór z fundacji Młodzi artyści,” Oto Życia mała garść”- z rep. Krzysztofa Krawczyka, z pięknym przekazem, że warto korzystać z życia, ponieważ jest ono bardzo krótkie i ulotne. ”Nie chcę więcej”- z rep. M. Bajora. Utwór nabrał siły przez lata wykrzykuje protest wobec codzienności ludzkości, całego świata, zmagającej się z wojną, biedą, niesprawiedliwością.” Jeszcze w zielone gramy”- z rep. M. Umer i następnie z dedykacja dla swojej Mamy i dla wszystkich mam Antek zaśpiewał- „ Do Ciebie mamo”- z rep. Violetty Willas-Kiedy Violetta Villas na swoich koncertach drżącym, mocnym głosem wyśpiewywała "Mamo nie myśl, że się skarżę, żal mi tylko marzeń, dziecięcych dni, moich dni..." ludzie płakali ze wzruszenia, a ona razem z nimi. Kompozycja ta często nazywano listem czy modlitwą, ponieważ jej poruszające słowa wprost wołają o otulenie przez matczyne ramiona. Ostatni utwór to „Bądź moim natchnieniem”- z rep. Andrzeja Zauchy - Ponadczasowy, pełen nadziei i marzeń – otwierający okno na świat w pięknej rzeczywistości „Ja gram, śpiewam tworzę, a ty hoże

me niebożę, przy mnie siądź, natchnieniem mym bądź.


I takim pięknym przesłaniem wraz z podziękowaniami zakończyliśmy do iście mistrzowskie wydarzenie. Wielkie podziękowania kierujemy do Ani i Ewy , dla p. Dominiki za wkład pracy i piękny akompaniament, dla właścicieli klubu Komoda – Margotty i Cezarego Suszyńskim i p. Mariusza, do państwa Leśniewskich, Michała za transmisje, p. Krzysztofa za zdjęcia, p. Izie i szkole Music Store za dobrą edukację i motywacje przez lata oraz wprowadzenie we wszystkie tajniki muzyki, dla wszystkich nauczycieli i osób, dzięki którym ten recital mógł się odbyć. Na bis publiczność sama wybrała utwór Z. Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem”, który wykonał Antek w duecie z Ewa Siewieja.
Comments


bottom of page