top of page
  • michalkuczynski1

Ogłoszenie listy osób do finału konkursu wokalnego - „Disney na lata”

Dzisiaj 01.03.2024 - dla wielu ważne wydarzenie- ogłoszenie listy osób do finału konkursu wokalnego „Disney na lata”!Napłynęło 17 zgłoszeń w trzech kategoriach. Każda osoba to uczennica szkoły Music Store. Charakterystyka uczestniczek to; dobry głos, technika wokalna, różnorodna osobowość sceniczna, dobry wybór repertuaru dostosowany do swoich możliwości. Trudny wybór mieli jurorzy ( za chwilę ich przedstawimy). Takie są zasady konkursu, trzeba wybrać osobę, która zachwyci i spełni oczekiwania konkursu i jurorów.


Jury oceniało: dobór repertuaru, poziom wykonawczy, interpretację, indywidualność

artystyczną, pomysł i oryginalność występu, muzykalność i osobowość sceniczną

Uczestników. Lista dziewięciu osób( po trzy z każdej kategorii), to finaliści, którzy wystąpią na żywo 23.03.2024r g. 16.00 podczas koncertu w auli UK przy Nowym Świecie 4 w Kaliszu.


Lista finalistów:

Kategoria I- Aleksandra Trubacz, Antonina Smuła, Nela Wojcieszak

Kategoria II- Hanna Drabińska, Lena Płuciennik, Antonina Jakóbek

Kategoria III- Aleksandra Przybyszewska, Weronika Fedorowicz, Gabriela Frątczak


Gratulujemy wokalistkom i trzymamy kciuki podczas finału. Powodzenia!


Cieszymy się na to wydarzenie i trzymamy za Was kciuki- niestety nagroda główna jest

jedna- mam nadzieję, że to nie najważniejsze – wiadomo, każdy chce ją wygrać!!- cudowna jest nasza wspólna przygoda. Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie będzie dla każdej z Was pięknym doświadczeniem, niesamowitą przygodą i zapadnie na długo w waszych sercach, bo takie są piosenki i przesłanie bajek Disneya, które tworzoną są od stu lat.


Wasze prezentacje oceniało Jury w składzie:


Maria Szczap- Chórmistrz z wieloletnim doświadczeniem. Pedagog. Sopran w kwartecie wokalnym The Sunday Singers od początku istnienia kaliskiego zespołu. Od lat związana z teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Wokalistka i solistka na międzynarodowych trasach koncertowych z muzyką filmową. Od kilku lat prowadzi chór „Kopernik” przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. 

Michalina Przybyłowska- Studentka czwartego roku łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów na specjalności MUSICAL. 

Śpiewa, tańczy, gra. Pasjonuje ją teatr.

Bierze udział w wielu spektaklach i koncertach organizowanych przez Uczelnię. W listopadzie 2023r. miała miejsce premiera musicalu „Łódź Story” (reż. Beata Redo-Dobber), gdzie wcieliła się w postać Szalonej.

Oprócz tego jest laureatką konkursów, m.in: - I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Literackiej Reflektor w Koszalinie (2023r.)-II miejsce w V. Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, który odbył się w Teatrze Muzycznym w Łodzi w ramach Festiwalu OFF- Północna. (2023r.)


Andrzej Dziedziak-dyplomowany  nauczyciel muzyki. Charyzmatyczna osoba, chętnie angażująca się we wszelką działalność z młodzieżą. Rodzice  jego wychowanków mówią, że potrafi w każdym dziecku rozbudzić ukryte talenty i zachęcić do ich rozwijania. Nie tylko zachęca dzieci i młodzież do śpiewania i grania, ale często sam z nimi występuje na scenie.Jeden z najaktywniejszych nauczycieli muzyki w Kaliszu. w zależności od okoliczności oraz zapału kolejnych pokoleń, prowadzi chóry dziewczęce, chłopięce i mieszane oraz kapele – najczęściej – popowo-rockowe, raz po raz realizując również projekty specjalne, na przykład złożone z pieśni patriotycznych lub eksponujące muzykę irlandzką. Założył zespół wokalno- instrumentalny School Jazz Messengers.  Grupa młodych ludzi wraz ze swoim nauczycielem  wykonuje na bardzo dobrym poziomie standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej roku 2017 i 2018 był finalistą plebiscytu- Najlepszy Nauczyciel Muzyki w Polsce .


Aleksandra Skwira - dziennikarz muzyczny z wieloletnim stażem radiowym. Konferansjerka imprez wszelakich. Na scenie czuje się jak ryba

w wodzie. 


Mariusz Kozłowski- człowiek renesansu, umiem przykręcić śrubę i umiem ją odkręcić :) wiele lat jako dj radiowy i szef muzyczny stacji. Muzyka to moja pasja, każdą złotówkę wydaję na płyty cd lub winyle. „Każda przygoda wymaga pierwszego kroku” – cyt. Z Alicji w krainie czarów -

 Wy ten pierwszy krok macie za sobą-  POWODZENIA- WSZYSCY JESTŚCIE WYGRANYMI


Comments


bottom of page