top of page
  • Zdjęcie autoraIza Huchla

"Muzyka dla Was" w Komodzie

Muzyka dla Was- wybrzmiała w Komodzie podczas koncertu uczniów szkoły Music Store. Jak wiemy muzyka to dobry środek na łączenie pokoleń, rozładowanie stresu, wyrażanie emocji . My przekonaliśmy się , że muzyka łączy również społeczności.


Przed samym koncertem spotkaliśmy się z niezwykle utalentowanymi młodymi

Ukrainkami- Evą i Sofiją. Opowiedziały nam swoją historię i od razy ustaliliśmy , że na naszym koncercie zagrają, a jako pomoc zorganizujemy zbiórkę na skrzypce dla Sofii.


Jej instrument został wyrzucony z pociągu podczas ucieczki z Ukrainy. Ledwo pomysł się zrodził , to już zaczęliśmy wspólne próby, rozpoczęła się zbiórka i czekaliśmy tylko na finał w Komodzie.


Wspaniały koncert, muzyka subtelnie dobrana do wyrażenia radości jaką jest powitanie wiosny ale tez do sytuacji jaka panuje za granicą. Repertuar był następujący: Eva Khotinska i Adam Borowy- Zoot- Suit Riot by Steve Perry- duet sax alt I tenor, Wiktoria Sradomska- „ Sweet Dreams”- Annie Lenox i „ Brzydcy”- z rep. Grażyny Łobaszewskiej Antosia Smuła-„ Dwa odbicia”, Gabriela Frątczak- „Tej historii bieg” z filmu Piękna i Bestia i „ Arcade” z rep. Duncan Laurence, Bartosz Kozłowski- „ Przed śniadaniem”- z rep. Mietka Szcześniaka, Antonina Jakóbek- „Małe Em”, Aleksandra Przybyszewska- „

Mięta” ,Eva Khotinska- sax. Altowy- „ Petite Suite Latine”- cz. III komp. Jerome Naulais, Zuzanna Kupaj- „W moim magicznym domu”- z rep. Hanny Banaszak, Hanna Drabińska i Bartek Kozłowski- „Twój Kolor” z filmu Trolle,Sofija Khotinska- skrzypce- “Yesterday” z rep. The Beatles. Niespodzianką był spontaniczny wystep Uliji – siostry Evy I Sofiji, ktora zaśpiewała „ La camisa negra”.


Wiele nadziei i radości popłynęło ze słów wyśpiewanych przez młodych artystów szkoły Music Store. Dziękujemy za piękne występy, publiczności za obecność , a darczyńcom za cegiełkę na skrzypce. Wiemy już, że kwota potrzebna na zakup instrumentu jest uzbierana i to dzięki jednej ze sponsorek, która chciała być anonimowa.


My z serca dziękujemy w imieniu własnym i Sofji.bottom of page