top of page
  • Zdjęcie autoraIza Huchla

Koncert – „Marzenia jak z bajki” 16.06.23

Koncert – „Marzenia jak z bajki”- za nami. Oj działo się!! Piękne emocje towarzyszyły występującym podczas całego koncertu.


W pierwszej części- która poświęcona była muzyce z bajek Disneya- byliśmy zaczarowani dźwiękiem i obrazem. Każdy utwór miał piękną bajkową wizualizacje. Do tego dochodziło niepowtarzalne wykonanie przez młodych wykonawców i efekt był- niesamowity. W tej części usłyszeliśmy: „Chwytam wiatr” z Meridy Walecznej” solistki Zuzia Olek, Weronika Fedorowicz, Amanda Bączyńska wraz z zespołem do którego aranżacje przygotowała p. Halina Mamos- Cembrzyńska, „ Kiedy jesteś tu” z bajki „ Zaplątani” Hanna Drabińska i Antonina Jakóbek, Lene Płuciennik i „ Nie zatrzymasz mnie” z bajki „ Sing”.Dzieci z PPnr20 działającego przy ZSP nr 6 oraz z PP nr27 Radość zatańczyły do melodii z bajki „Anastazja” przygotowanie p. Elżbieta Walczak i „ Król Lew”. Amelia i Aleksandra Przybyszewskie wyśpiewały „Chcieć znaczy móc”- z bajki Encanto, Majka Konarska, Róża Michalska, Antonina Smuła- „ Nie bój się chcieć” z bajki Zwierzogród, a Ulja Khotynska i Wiktoria Sradomska przy akomp. gitarowym wykonanym przez Anie Muzyka - „Pamiętaj o mnie” z bajki Coco. Część I zakończyły Zuzanna Wojciechowska i Gabriela Frątczak- „Tej historii bieg” z bajki Piękna i bestia”.


W związku z obchodami 100 lecia wytwórni Disney- został ogłoszony konkurs wokalny „ Disney na lata”- dla wszystkich uczniów szkoły Music Store. Szczegóły konkursu będą dostępne podczas wakacji na naszych portalach i stronie szkoły, a główną nagrodą konkursu jest” WYJAZD do DISNEY LANDU w PARYŻU. Zorganizowanie konkursu i ufundowanie takiej nagrody możliwe jest dzięki współorganizacji i współpracy z NOWOCZESNA TV. Zatem wszyscy śpiewający lub chcący wziąć udział w tym niezwykłym konkursie od września meldujemy się w Music Store i pracujemy. Marzenia się spełniają , więc i Twoje też mogą.


Druga część koncertu to występ Gabrieli Frątczak- uczestniczki 6 edycji The Voice Kids. Gabrysia zaprezentowała swój autorski utwór ( aranżacja, nagranie Anna Muzyka)”Nie złamie mnie nic”. Otrzymała burzę oklasków ale nie tylko. Przedstawiciel UM p. Karolina Sadowska- radna m. Kalisza wręczyła Gabrysi statuetkę i upominek od p. prezydenta Krystiana Kinastowskiego- za szczególne osiągnięcia wokalne w r.szkl. 22/23. Ponadto z rąk prezesa firmy Proeco sponsorującej Jej udział w Międzynarodowym Konkursie MUSIC of the WORLD- nagrodę i dyplom za zajęcie I miejsca w kat.12-15 muzyka pop. W ramach podziękowań Gabriela Frątczak wykonała utwór „ Shallow”- Lady Gaga. Dalsza część koncertu to prezentacja muzyczna osób szczególnie wyróżniających się w życiu szkoły w tym roku szkolnym. Usłyszeliśmy: .Julie Francka, Oliwie Saganowską i Mikołaja Wojtczaka w utworze „ Zombie” The Cranberries, Pauline Swiderska- skrzypce „ I don’t want to miss a thing” Aesosmith, zespół „4 Mussa” w składzie Marta Pilarczyk, Ola i Amelia i, Gabi -„I will foloow me” z rep. Sister act , Julie Pilarska-„ Runway” z rep. Aurora ,.Zuzanne Wojciechowska- fortepian- „Idea10”-Gibran Alcocer ,Ole Przybyszewska- „ Love on the Brain” z rep. Rihanna, Ewe Siewieja- Zuzanna Wojciechowska, Amelia Przybyszewska- „All of me” z rep. Elli Fitzgerald, Antek Leśniewski-z sekcją pod kierownictwem p. Macieja sawińskiego i „Dream a little Dream of me”- Ella Fitzgerald oraz Anna Muzyka- „Erase you” – komp, tekst, aranżacja- Anna Muzyka- przedpremiera drugiej płyty utalentowanej absolwentki.


Pięknym akcentem były słowa Marcela Tułacza- III miejsce w 6 edycji The Voice kids, skierowane do wszystkich uczniów szkoły Music Store i obietnica ze w kolejnym koncercie na pewno usłyszymy Go na żywo. Wykonawcy otrzymali burzę oklasków, ciepłych słów od widowni, a od szkoły Music Store pamiątkowe torby na marzenia. Dla szczególnie wyróżniających się osób- przekazano bony pieniężne do realizacji w nowym roku szkolnym i vouchery na realizację teledysków. Worek z talentami rozsypuje się nieustannie- jest to wielka radość dla wszystkich nauczycieli, którzy przygotowali koncert i towarzyszyli swoim wychowankom podczas występów.


Przed nami Grillogranie- 22.06 g.17.00 w szkole przy ul. Przemysłowej 8 i rozdanie świadectw. No i ……WAKACJE. Zapraszamy na kolonie z Music Store , a od września w nasze szeregi i wspólnie będziemy realizować nasze marzenia.

Comments


bottom of page