top of page
  • Zdjęcie autoraIza Huchla

Kolęda Polska i nasze kolędowanie

Jeszcze nie opadły emocje po recitalu Jurka Tomczaka- który wystąpił z piosenkami Krzysztofa Krawczyka „Życia mała garść”, a my intensywnym szybkim krokiem ruszyliśmy do przodu.Cykl koncertów świątecznych które przygotowaliśmy rozpoczęliśmy dn.6.12. – Mikołajkami w mieście. Prezydent m. Kalisza zaprosił uczniów naszej szkoły do zaprezentowania programu podczas zabawy mikołajkowej przed ratuszem. A wystąpili: Kacper Grzeluszka, Weronika Fedorowicz, Zuzia Olek, Hania Drabińska, Antonina Jakóbek, Julia Pilarska, Amanda Bączyńska, Ola Trubacz, Lena Płuciennik, Maja Konarska i znana nam wszystkim z programu The Voice Kids Gabriela Frątczak. Młodych artystów przygotowała- Izolda Huchla.


Mikołajkowy klimat, wesoła nuta i uśmiechy już teraz rozsyłamy do wszystkich, którzy wraz z nami wyglądają Mikołaja. Kolejny koncert dn.8.12, to- mini recital Gabrieli Frątczak z towarzyszeniem gitary- Tymoteusz Miłek- podczas wigilijnej kolacji z udziałem prezydenta m. Kalisza Krystiana Kinastowskiego w Komoda Club Residence dla RIG. Było to zaproszenie właścicieli restauracji państwa Margoty i Cezarego Suszyńskich. Gabrysia to uczestniczka min. The Voice Kids , Szansa na sukces i laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Izraelu- I miejsce. Podczas piątkowego wieczoru, zaprezentuje muzykę w różnych stylach- od kolędy po balladę jazzowa.

Wigilia na kaliskim rynku- to już tradycja i tym razem wspieraliśmy dzieło fundacji Bread of Life.


Nasze występy dn.10.12 g.13.30-młodsi wykonawcy i g.15.30- starsi uczniowie szkoły Music Store. Jak zwykle przed ratuszem rozbrzmiewały piękne dźwięki muzyki świątecznej w wykonaniu naszych podopiecznych.


Najważniejszym wydarzeniem szkolnym tego gorącego okresu jak co roku był koncert świąteczny - „Kolęda Polska” – który odbył się 17.12 g.17.30 w Restauracji Komoda ul. Niecała. Wstęp wolny - jak na wszystkie nasze koncerty. W tym roku zaprezentowaliśmy- polskie kolędy i pastorałki. Aranżacje, opracowania specjalnie przygotowane dla wszystkich państwa po to aby poczuć oddech świąt i myślami zasiąść przy stole wigilijnym.


Te piękne wydarzenia poprzedzały próby, warsztaty, spotkania- z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w te wspólne dzieła uczniom, rodzicom i wszystkim nauczycielom. Uwieńczeniem czasu przedświątecznego był koncert w DPS dla wszystkich seniorów dn.22.12. Ogrom emocji, wzruszeń, pięknych życzeń towarzyszył nam od początku okresu świątecznego- z wielkim otwartym sercem odwzajemniamy się i jesteśmy za wszystkie gesty i słowa wdzięczni. Przekazujemy wszystkim życzenia trwające przez cały rok- najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia- wraz z polska kolęda i zapraszamy na kolejne koncerty.

Comentários


bottom of page