Festiwal „ Ikony Polskiej Sceny Muzycznej” to inicjatywa p. Iwony Mikusińskiej, w której to młodzi śpiewają utwory znanych polskich wokalistów, zespołów. W tym roku głównym bohaterem była Kora i zespół Maanam. I tak  w  Kaliszu 13 i 14.10 2018r odbyła się pierwsza edycja festiwalu. Laureaci sobotnich przesłuchań konkursowych zaprezentowali się w niedzielny wieczór oczekując na werdykt jury. Festiwal,  jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch prywatnych szkół artystycznych – Piano Song i Music Store – oraz agencji Wellman Music & Art Management,  a celem jest zachęcenie młodych wykonawców do sięgania po polskie utwory  minionych dekad. Podczas przesłuchań  można było posłuchać takich przebojów jak „Szare miraże”, „Boskie Buenos”, „Ta noc do innych jest niepodobna” czy „Lipstick on the Glass”, dzięki którym Kora i zespół Maanam na zawsze pozostaną w sercach wielbicieli polskiej piosenki. W konkursie udział wzięli wokaliści w wieku od 11 do 22 lat z Kalisza, Konina, Stawiszyna, Zbierska i Woli Droszewskiej. W sobotę  jury, w składzie: Robert Kuciński – przewodniczący oraz członkowie Piotr Porada i Damian Pyrek, po przesłuchaniach konkursowych w Music Store, w których uczestniczyło 27 osób, wyłoniło „złotą dziesiątkę”. Zaproszeni do udziału w Finale laureaci wykonali jeden utwór w niedzielnym koncercie na scenie Resto Cafe Piano Song. W Gali Finałowej zaśpiewali: Wiktoria Krakowska, Marcel Tułacz, Weronika Niemiec, Cornelia Andrzejak, Paulina Pirucka, Anna Muzyka, Martyna Wosiek, Michał Marek, Wiktoria Szymczak i Julia Graczyk. OTO WERDYKT JURY I FESTIWALU „IKONY POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ”:Jury w składzie: Robert Kuciński – przewodniczący jury oraz członkowie Piotr Porada i Damian Pyrek po przesłuchaniach konkursowych 13 października 2018 roku, w których uczestniczyło 27 osób, wyłoniło dziesięciu finalistów i zaprosiło do Gali Finałowej, proponując jeden utwór do wykonania na scenie Resto  Cafe Piano Song:Po wysłuchaniu prezentacji finałowych 14 października jurorzy postanowili przyznać:

6 WYRÓŻNIEŃ:- dwumiesięczne stypendium z zakresu śpiewu oraz ruchu scenicznego (ufundowane przez Music Store) MARCELOWI TUŁACZOWI

– półroczny kurs języka angielskiego (ufundowany przez Wellman Music & Art Management) MARKOWI MICHAŁOWI

– zestaw biżuterii (z autorskiej kolekcji Anny Drzewińskiej) MARTYNIE WOSIEK

– kolację dla dwóch osób w Resto Cafe Piano Song oraz zestaw kosmetyków i biżuterii Yasumi PAULINIE PIRUCKIEJ

– słodkie popołudnie w Cafe Calisia (ufundowane przez Darię Pawlak ze Strefy Zdrowia) oraz zestaw kosmetyków i biżuterii Yasumi JULII GRACZYK

– realizację teledysku przez firmę DAWIDEO oraz zestaw kosmetyków i biżuterii Yasumi WERONICE NIEMIEC

4 NAGRODY:

– III nagrodę w postaci ekspresu do kawy (ufundowanego przez Barbarę Łuczak z firmy „CHATA – klinkier, dachówki”) oraz konsultacji w zakresie kształtowania wizerunku scenicznego (ufundowanych przez Dominiak Design) WIKTORII KRAKOWSKIEJ

– II nagrodę w postaci tabletu (ufundowanego przez Carrefour Polska), sesji fotograficznej (u Pawła Madeja) oraz zestawu kosmetyków i biżuterii Yasumi WERONICE SZYMCZAK

– I. nagrodę w postaci laptopa (ufundowanego przez Carrefour Polska), recitalu w Resto Cafe Piano Song oraz zestawu kosmetyków i biżuterii Yasumi ANNIE MUZYCE

– Grand Prix w postaci 49-caloweego telewizora Samsung (ufundowanego przez Carrefour Polska), zaproszenia na Międzynarodowy Festiwal Multi Song, który – z inicjatywy Anny Kowalkiewicz-Oligny – odbędzie się 29 lipca 2019 roku w Kaliszu oraz kampanii reklamowej (od firmy Converter) CORNELII ANDRZEJAK

Jury podkreśliło wysoki poziom wykonawczy wszystkich uczestników Konkursu i pogratulowało odwagi zmierzenia się z dorobkiem Kory, która niewątpliwie była wyjątkową osobowością sceniczną, a jej interpretacje przebojów zdają się być niedoścignione. Grand Prix, co ciekawe, powędrowało do jednej z najmłodszych uczestniczek Festiwalu, bowiem Cornelia Andrzejak ze Szkoły Artystycznej Fortepiano w Stawiszynie ma zaledwie 11 lat.

Kolejna edycja Festiwalu za rok – kto będzie bohaterem?  wkrótce będzie ogłoszone. Zapraszamy ”

Fot autorskie Paweł Madaj

I miejsce w festiwalu Ikony Polskiej Sceny Muzycznej.

Opublikowany przez Iza Huchla Poniedziałek, 15 października 2018

Anna Muzyka – I miejsce