Dzisiejsza sala w Centrum Kultury i Sztuki zamieniła się w prawdziwe królestwo dla dzieci. Wszystko za sprawą kolejnego przeglądu. Ósma edycja Przeglądu Twórczości Małego Artysty to występy około 150 dzieci z 12 przedszkoli i szkół regionu kaliskiego. Impreza pod patronatem prezydenta m. Kalisza i współfinansowana przez UM to prezentacja dorobku najmłodszych na profesjonalnej scenie. Dzieci pokazały wspaniałe tańce, piosenki i instrumentacje których nauczyły się podczas zajęć muzycznych i rytmicznych prowadzonych na co dzień w swoich szkołach i przedszkolach.    Na scenie zobaczyliśmy występy  dzieci ze SP sióstr Nazaretanek,  NP Zielone Łąki, PP nr. 28 ” Bajka”, PP nr19 ” Razem”, ZSP nr2, PP sióstr Nazaretanek, PP nr2 ” Pod Kasztanami” z Nowych Skalmierzyc, PP nr1, PP nr27 ” Radość”, PP nr30 ” Krasnala Hałabały”, PP w Ociążu i zespoły tanecznego BABY z Music Store. Ideą koncertu jest prezentacja  umiejętności dzieci w formie zabawy, wspólnej integracji bez rywalizacji i oceny. Wszystkie zaprezentowane  występy były barwne, ciekawe i zajmujące. Brawa  i podziękowania kierujemy dla dyrekcji przedszkoli za  przygotowanie wspaniałych strojów wykorzystanych do występów. Słowa uznania należą się przygotowującym występy paniom: Klaudii Poziemskiej, Iwonie Wiatr, Ludmile Reising, Asi Olczak, Izoldzie Huchli za wspaniałe choreografii, aranżacje i repertuar dobrany na przegląd. Dziękujemy prowadzącej p. Magdzie Olek za wprowadzenie wspaniałej swobodnej atmosfery podczas całego widowiska. Wielką  atrakcją był występ mamy i córki- p. Kingi  i Nadii Kolanowskich. Zatańczyły tańce orientalne z rekwizytami, które w ciemności dały dodatkowy efekt w postaci świateł. Wspaniałe widowisko, wiele radości i spontanicznej energii. Taki był zamysł tegorocznego przeglądu, który zapisał się w naszej pamięci jako wspaniała impreza dla dzieci.